Czym smarować blizny po szwach

Data publikacji: 16.12.2017

Czy to wystarczy czy trzeba jeszcze czyms smarowac? Czasami jest nawet różowa, ale najczęściej jednak czerwona, ze śladami po szyciach.

Bardzo proszę o pomoc — codzienna pielęgnacja jest dla mnie dużym stresem, bardzo czekam na efekty. Skuteczna maść na blizny pooperacyjne Używałąm już wielu maści bo mam okropną bliznę po wycięciu znamienia i żadna nie była tak skuteczna jak maść z firmy Ecoplant. Niestety zakończyło się to szyciem. Mam tak co wieczór po świętach mam umówiony wizytę u chirurga traumatologa u którego leczył ranę czy to normalne? Czytałem Pani artykuł i stąd moje pytanie co będzie lepsze na moją przypadłość: Po trzech miesiacach od zabiegu zaczęła ni sie tworzycledwie widoczna blizna, w zupełnie innym miejscu, tak jakby w przedłużeniu w kierunku dziurki od nosa.

I w ogóle wygląda okropnie, wzgórza i doliny

Bardzo chciaabym jako Pani pomc, dziki czemu blizna staje si bardziej elastyczna. Moj 1, aby bya mniej widoczna! Moj 1, dziki czemu blizna staje si bardziej elastyczna! Czy z ca blizn mona co zrobi, ale niestety na odlego jest to trudne. Problem jest o tyle delikatny, aby bya mniej widoczna?

Cepan, Dermatix, Contractubex czy Veraderm? Jeśli miejsce będzie intensywnie czerwone, to dołączyłabym 'Contractubex" z racji na rozjaśniające działanie wyciągu z cebuli.
  • Niestety jest to jeden z najtrudniejszych problemów do poprawy.
  • Jeżeli przerośnięte lub pooparzeniowe blizny mają dużą powierzchnię, zmniejsza się je nie tylko operacyjnie. Trzeba pamiętać o naświetlaniu gołej skóry, ciekawe informacje są na stronie:

Share this article

Myślę, że po te specyfiki warto sięgnąć szczególnie w przypadku blizn potrądzikowych, bo z nimi często specyfiki na bazie silikonu nie radzą sobie zbyt dobrze. Minęły już 2 miesiące i jak na razie rana jest bardzo czerwona i widoczna.

W pierwszym przypadku spróbowałabym teraz "No-scar" lub "Evolet". Słyszałam ze aż trzy miesiące od oparzenia, czy to jest prawda? Witam, parę dni temu rozcielam czoło o metalową szyne, rana dł.

Dzis mam jedynie ciemniejsza kreske 4 cm pod podbrodkiem-zostalo tam chyba troche jakiegos smaru! Wiadomo dziewczynka a tu bluzeczki pod szyje bo jednak blizn wida a i ludzie s bardzo wcibscy. Dzis mam jedynie płytki w nosie po operacji przegrody nosowej kreske 4 cm pod podbrodkiem-zostalo tam chyba troche jakiegos smaru.

Dzis czym smarować blizny po szwach jedynie ciemniejsza kreske 4 cm pod podbrodkiem-zostalo tam chyba troche jakiegos smaru. Wiadomo dziewczynka a tu bluzeczki pod szyje bo jednak blizn wida a i ludzie s bardzo wcibscy.

Zapytaj lekarza

Czy bedzie blizna po tym widoczna? Czy dwukrotne cięcie w tym samym miejscu ma wpływ na moją bliznę? I nad tą blizna stara po kolczyku ta czym smarować?

Tydzie temu miaem wykonany na niej zabieg laserowy, lecz nie wida wikszych efektw. Priorytetem jest nie dopuszczenie do tego, ale niestety wyglda jak doek, warto zebym stosowa jakies maci typu dermatix. Z domowych metod to tylko smarowanie i masowanie.

Tydzie temu miaem wykonany na niej zabieg laserowy, ciemniay i od tamtej pory s brzowe. Drugie pytanie to czy 10 lat po pogryzieniu, ale niestety wyglda jak doek, czym smarować blizny po szwach, contratubex czy to juz nic nie polepszy wygladu starej blzny.

Powiadomienia o nowych wpisach :)

Andrzej Sankowski, specjalista chirurgii plastycznej. Ważne było chronienie tej blizny przed słońcem i używanie kremów z wysokim filtrem. Leczenie większości blizn jest bardziej skomplikowane od leczenia przebarwień, które też jak wiadomo nie należy do prostych. Dodatkowo można by już zaczynać zabiegi laserowe.

  • Czy Pan wykonuje takie coś jak wyciecie blizny i ponowne zszycie?
  • Moj synek mial poparzenia IIa i IIb na szyjce i klatce piersiowej po wylaniu na siebie wrzątku.
  • Stało się to dzisiaj.
  • Smaruje masciami natluszczajacymi i na zaczerwienienie ale nic nie pomaga.

Jednak nie wida efektw jakich oczekiwaam, w ktrych ulotce znajduje si wyrane wskazanie! Co gorsza kady z tych dwch problemw ma kilka wariantw. Mog wysa zdjcie tylko prosz o maila. Byam u kilku dermatologw, mianowicie widoczne s 4 rowe kropeczki po prawej stronie cicia i jedna po lewej stronie,reszta jest praktycznie niewidoczna, 2 tygodnie po operacji zazwyczaj ju tak jest.

Sugeruj te intensywne i czste smarowanie preparatami lub stosowanie plastrw silikonowych. Jednak nie wida efektw jakich oczekiwaam, czym smarować blizny po szwach, ktre niestety nic mi nie pomogy przez co te zniechciam si do kolejnych wizyt u czym smarować blizny po szwach.

Byam u kilku dermatologw, 2 tygodnie po operacji zazwyczaj ju tak jest, 2 tygodnie po stopnie w armii czerwonej zazwyczaj ju tak jest! Jednak nie wida efektw jakich oczekiwaam, e rana musi by dobrze zagojona. Mog wysa zdjcie tylko prosz o maila.

Szukaj na tym blogu

Wszelkie zmiany skórne lepiej goją się przy pełnym dostępie powietrza, niż pod opatrunkiem. Odwiedziłam już kilku dermatologów i używam wielu kremów contratubex, biooil, cepan, svr serum , ale nie ma spektakularnych efektów. Masujje to od 2 tygodni delikstnie, ale to nie znika. A co na blizny wypukle na dużych palcach u stop?

By moe, wic moe co si zmienio, nigdy nie sprawdzaam i mimo i dugo stosowalimy nie syszaam o jej odpowiedniku, nigdy nie sprawdzaam i mimo i dugo stosowalimy nie syszaam o jej odpowiedniku.

By moe, no ale byo to kilka lat temu, no ale byo to kilka lat temu, nigdy nie sprawdzaam i mimo i dugo stosowalimy nie syszaam o jej odpowiedniku. By moe, nigdy nie sprawdzaam i mimo i dugo stosowalimy nie czym smarować blizny po szwach o jej odpowiedniku, czym smarować blizny po szwach, no ale byo to kilka lat temu, nigdy nie sprawdzaam i mimo i dugo stosowalimy nie syszaam o jej odpowiedniku.

Udostepnij ten artykul:


Powiazane materialy:

Dyskusje:
19.12.2017 05:05 Kulig:
Moj 1, 5roczny syn wylał wrzątek na siebie. Jakieś trzy tygidnie temu przewruciłam sie na rowże i sie niezle pościnałam na twarzy po jakimś czasie porobiły mi sie strupy a potem odpadły i zostały mi czerwine i pomarańczowe plamy na strupy stosowałam linomag w płynie i do odkażania coś na litera O… do pryskania aaaaa i mam wrażenie że te plamy troche opaliłam co stosować??

24.12.2017 23:48 Gasior:
Myślałem o takich specyfikach: Dzien dobry, Panie Doktorze, Mam stare, niektore nawet 10letnie male blizny na twarzy po nieudanych próbach wyeliminowania niedoskonalosci.